5 grudnia 2013 r. dzieci z MP nr 3 im. FWOŚP w Żarach, od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wyczekiwanego gościa.

Dzieci wiedziały, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich ponieważ jak same mówiły: "Byliśmy bardzo grzeczni, słuchaliśmy naszych Pań i zjadaliśmy wszystkie posiłki".

Gość wraz ze swoimi pomocnikami, dotarli na czas ale…... Zaskoczeniem było dla wszystkich to czym do nas przyjechał. Otóż były to motory. Tak , tak – motory. Nie ma się co dziwić przecież czym miał przyjechać skoro nie było śniegu. Gdy tylko się pokazali na wszystkich buźkach pojawił się piękny uśmiech – również na buziach wszystkich pracowników. Mikołaj przygotował dla każdego przedszkolaka piękne podarki ukryte w wielkim worze. Były piosenki, wiersze i wspólna zabawa z Mikołajem a także drobne upominki przygotowane przez dzieci dla wyjątkowego gościa. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne i posłuszne.