Wielkie urodziny już za nami !!! Oj działo się!!!
15 maja, nasze przedszkole, obchodziło uroczystość 60-lecia swojego istnienia. Konferansjerami tegoż święta były panie Anna Wawrzyniak oraz Elżbieta Ostrowska – nauczycielki przedszkola. Obchody sześćdziesiątych urodzin naszej szanownej jubilatki rozpoczęły się uroczystym otwarciem przez p.o. dyrektora placówki Panią Teresę Gorczycę, oraz powitaniem zaproszonych gości. Wśród nich była między innymi, Pani dyrektor Jolanta Baworowska, która zaszczyciła nas pięknym wystąpieniem, podczas którego przedstawiła historię placówki. Pani dyrektor przypomniał nam wszystkim najważniejsze wydarzenia związane z historią przedszkola. Był to moment kiedy wszystkim z nas łezka w oku się zakręciła. Później przemawiali zaproszeni goście. Między innymi: -Pani Elżbieta Maj, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Żarach -Helena Gruchalska, była nauczycielka przedszkola -Elżbieta Durlik – starszy wizytator, przedstawiciel Kuratorium Oświaty z Terenowego z Zespołu Wizytatorów w Żarach, - dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów, -przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice. Podczas uroczystości mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną uświetniona zdjęciami z najważniejszych wydarzeń w jakich przedszkole bierze udział. Następnie pracownicy przedszkola odśpiewali piosenkę pt. „Śpiewaj”, dzięki której wprowadzili gości w wesoły nastrój rozpoczynający część artystyczną naszej uroczystości. Głównym punktem programu był występ przedszkolaków, którzy zamienili się na tę chwilę w mieszkańców łąki. W barwnych przebraniach, wśród muzyki zaprezentowały się:grupa 3 - latków - biedronki, grupa 4 - latków - ptaki, grupa 4 - latków - myszy, grupa 4 – 5 latków - motyle, grupa 6 – latków - żaby, grupa „0” - pszczoły. Co roku próg naszego przedszkola przekracza liczne grono absolwentów, którzy zgodzili się uświetnić naszą uroczystość pokazem swoich talentów oraz zainteresowań. Były tańce, śpiew, muzyka, występ karate oraz pokaz akrobatyki. Składano również życzenia i wręczano prezenty, za które serdecznie dziękujemy. Nie zapomniał o nas w tym dniu nasz patron. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podarowała nam kolorowe domki, które na stałe zostaną zamontowane w ogródku przedszkolnym. Finałem części artystycznej obchodów 60-lecia istnienia przedszkola był urodzinowy tort dla wszystkich zgromadzonych, oglądanie wystaw: między innymi kronik przedszkolnych, kroniki poświęconej absolwentom. Wpisywano się także do księgi pamiątkowej. Wręczano gadżety związane z 60-leciem przedszkola: biuletyn redagowany specjalnie na tę okazję, okolicznościowe plakietki oraz broszurki.
Do zobaczenia na kolejnych urodzinach.