Wszystkie dzieci naszego przedszkola codziennie słuchają czytanych bajek i wierszy, w ciągu roku szkolnego odwiedzają Bibliotekę Miejską. Podczas XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbył się od 30 maja do 6 czerwca 2015 dzieci słuchały bajek czytanych również przez gości: Panią Burmistrz Danutę Madej, Panią W-ce Starostę Małgorzatę Issel, Naczelnika Bartosza Kubiaka oraz rodziców. Wierszem przewodnim była Lokomotywa Juliana Tuwima. Ciekawym przedsięwzięciem CPCzDz u nas są ,,RYSOWANE BAJKI” do wybranych wierszy. W tym roku konkurs oparty był na wierszu „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Podsumowanie konkursu odbyło się podczas XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W każdej grupie wiekowej były wybrane 3 prace, które oceniano w dwóch grupach wiekowych: grupy młodsze: 3 i 4 latki oraz grupy starsze: 5, 5/6 latki, 6 latki, grupa „0”. Komisja konkursowa w składzie: Beata Słowińska , Alina Kasperska, Zdzisława Rewaj, Urszula Grochla, Grażyna Paszkiewicz wybrała prace w grupie młodszej: 1miejsce: Justyna Szyszka , 2 miejsce: Weronika Łakomy, 3 miejsce: Julia Świtalska; w grupie starszej: 1 miejsce: Blanka Urszulak, 2 miejsce: Kuba Kędziora, 3 miejsce: Ines Guszpit; natomiast wyróżnienia otrzymali: Hania Burczyńska, Ksawery Gruszczyński, Wojtek Kędziora, Kuba Wojciechowski, Matylda Wrońska, Nadia Falińska, Viktoria Torfińska, Julia Krystecka, Krzysiu Gad, Eliza Górska, Michalina Kufel, Ala Hołodiuk, Asia Kasprzak, Dominika Migała, Lena Schiller. 10.06.2015 odbył sie koncert wieńczący XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Pani Hania zaprezentowała „Książeczkę” Pac- Gajewskiej. Grupa 4- latków przedstawiła - małą inscenizację na podstawie „WESOŁYCH HISTORII”- Zabawa myszek/ Ewy Szelburg- Zarembiny : był to ''MYSI TANIEC'' oraz piosenki ''Dom zaklęty'' i ''Śpiewaj''. Wiersz ''Książka czeka” Hanny Łochockiej przeczytała Pani Ala. 6- latki przedstawiły inscenizację do wiersza LEŃ, również recytowały wiersze: KWOKĘ- Milena Kicuła, WYCIECZKĘ - Malina Dziadul. Panie Ewa i Berta zaprezentowały wiersz Paweł i Gaweł Aleksandra Fredry. Po występach Pani Dyrektor Teresa Gorczyca ogłosiła wyniki konkursu plastycznego ''Rysowane Bajki'' i wręczyła nagrody dzieciom. Na zakończenie sześciolatki zaśpiewały piosenkę o Książkach. Dzieci lubią oglądać książki lubią też słuchać czytanych bajek- a my lubimy czytać i w ten sposób rozwijamy zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków. Za rok znowu się spotkamy w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.