Z Maria Konopnicką w świecie emocji – program edukacyjny Akademii Zdrowego Przedszkolaka

 pt. „SZLACHETNE ZDROWIE, NIKT SIĘ NIE DOWIE…”

 

W lutym i marcu 2016 roku, wszystkie nasze przedszkolaki bawiły się pod hasłem zdrowia fizycznego i emocji, nad którymi patronat objęła pani Maria Konopnicka. Dzieci słuchały wierszy i opowiadań oraz oglądały filmy o życiu i twórczości autorki. Przyjacielem dzieci stał się Krasnal Podziomek – sylweta, która prowadziła je przez świat emocji oraz zdrowia fizycznego i psychicznego. Przedszkolaki nauczyły się nazywać emocje; dowiedziały się, jak je wyrażać i  jak sobie z nimi radzić. Zapoznały się z piramidą żywienia oraz zasadami prowadzenia zdrowego trybu życia. Program spotkał się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Za udział w programie nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

 

Anna Czarnecka