„ Światowy Dzień Postaci z Bajek”

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego w naszym przedszkolu 4.11.2016 r. odbył się” Światowy Dzień Postaci z Bajek”. W tym wyjątkowym dniu wychowankowie przybyli do przedszkola przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa. Dzieci wspaniale się bawiły, młodsze dzieci układały puzzle, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Starsze dzieci opowiadały treść ulubionych bajek, prezentowały przyniesione z domu rekwizyty, układały bajkowe historyjki obrazkowe i odgadywały zagadki. Na ten dzień zaplanowane były również przeróżne konkursy dla dzieci oraz zabawa i tańce przy muzyce. Nie zabrakło odśpiewania przez przedszkolaków piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce”. Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców naszych przedszkolaków, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek. Na koniec pani dyrektor Jolanta Baworowska rozdała wszystkim mnóstwo smakołyków.

napisała: Joanna Bielska