Jak co roku, w styczniu, nasze przedszkole było sercem żarskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem z Jurkiem Owsiakiem graliśmy już 19-ty raz. Przez ten czas udało nam się wspólnie z Wami zebrać kwotę 130 804,06 zł oraz 192 euro i 55 centów. To niesamowite, jak wielką szczodrość i wsparcie okazaliście przez te wszystkie lata. Dzięki Waszej pomocy nasze przedszkole otrzymało od fundacji WOŚP srebrne medale za 15, 20 i 25 lat wspólnego grania!

     W tym roku zbiórka przeznaczona była dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Gorąco było już od pierwszych minut spotkania, kiedy Pani dyrektor, Jolanta Baworowska, rozpoczęła wielkie, orkiestrowe granie. Grono pedagogiczne z radością zaśpiewało piosenkę specjalnie przygotowaną na finał WOŚP. Na scenie pojawiły się cudowne 3-latki z naszego przedszkola, następnie zauroczył nas pokaz Tanta wykonany przez Huberta Reszkę i Patrycję Adamczyk  oraz Dawida  Adamczyk i Olę Cicek. Oklaskom nie było końca. Podczas licytacji wykazaliście się niezwykłą hojnością i wszelkie przedmioty rozchodziły się jak świeże bułeczki. I tu z całego serca chcielibyśmy podziękować darczyńcom, którzy ufundowali wszystkie gadżety na licytacje, m.in. karnety, torty, talony, koszulki, kubki, ubrania, obrazy oraz wiele innych. Są to: p. Danuta Styś,  p. Ewelina  Sękowska, p. Kinga  Zarzycka, p. Beata Szumańska, p. Agnieszka Ankudowicz, p. Sylwia  Lis, p. Anna, Krzysztof Grzelczak, p. Wojciech Woltman, p. Alicja Gała, p. Przemek Końcowik, p. Marek Przedwojski, p .Anna i Eugeniusz Ślawscy, p. Jadwiga Karl Esser, p. Anna Jaskulska, p. Przemysław Zaworski, p. Dominika Rezlerska, p. Ilona Klimas, p. Tomasz Faliński, p. Ireneusz Strochalski, p. Barbara Cichocka, p. Agnieszka Jurczak, p. Tomasz Ostrowski, p. Mariola Kalkowska, p. Anna Giza, p. Katarzyna  Biskowska,  p. Mariola Kalkowska, p. Rafał Szczerba, p. Halina Szymczak, p. Aneta Marciniak, klub motocyklowy MC Black Eagles Żary, p. Aneta Bartocha, terapia zajęciowa przy MOPS. Serdecznie dziękujemy!

     W występach wspierali nas też: Pani Agata Gowik  z siostrą Joanną Czerniawską, Alicja  Ksiuk i zaprzyjaźnione Miejskie Przedszkola: nr 2, 7, 8, 10.Zaprezentowali przepiękne układy taneczne i niezapomniane  piosenki. Był też pokaz karate wykonany przez karateków i senseja Sebastiana Końcowika z klubu "Karate Kontra". I oczywiście niezawodne, jak co roku, były  nasze przedszkolaki przygotowane przez panie nauczycielki. Dzieci pięknie śpiewały i jeszcze piękniej tańczyły. Na parterze w kawiarence można było skosztować pysznych ciast, świeżych soków i owoców przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Chętni mogli kupić watę cukrową, popcorn i balony. 26. finał hucznie zakończyliśmy piosenką wykonaną przez nauczycielki i pracowników przedszkola oraz podziękowaniami złożonymi przez Panią dyrektor.

     Dziękujemy Wam wszystkim, którzy bawiliście się w ten wyjątkowy dzień razem z nami. Dziękujemy  za wsparcie i wielkie serce. Wspólnie zebraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 19 116,04 zł. Razem będziemy grać do końca świata...i jeden dzień dłużej!    

                                                                                                                                                                                       Napisała: Inez Tofil