Pierwszą i zarazem najpoważniejszą chyba zmianą w życiu dziecka jest przystosowanie do środowiska przedszkolnego. Bezpieczny, przewidywalny dom, kochający i troskliwi rodzice przestają być jedynym środowiskiem przebywania dziecka. Nagle okazuje się, że maluch musi poradzić sobie w nowej, zupełnie różnej od tej domowej sytuacji. Naturalną konsekwencją utraty przez dziecko poczucia bezpieczeństwa staje się stres. Podobnie dzieje się z rodzicami, którzy z niepokojem myślą o tym, jak ich dziecko zaadoptuje się w przedszkolu. Z drżeniem serca wyobrażają sobie sytuacje rozstania z dzieckiem pełną łez i buntu. Aby pomóc zarówno dzieciom jak i rodzicom w tych pierwszych krokach w nowym miejscu  zorganizowałyśmy  "Spotkanie adaptacyjne”, które odbyło się dnia 31 sierpnia 2018 r. W trakcie trwania spotkań dzieci zapoznały się z:

-pomieszczeniami przedszkola (salą, łazienką, szatnią)

-personelem przedszkolnym (nauczycielem, pomocą nauczyciela i pracownikiem obsługi)

-rówieśnikami, przyszłymi kolegami z grupy.

Spotkanie to również czas dla rodzica, który staje przed koniecznością zmierzenia się z nową nieznaną dla siebie sytuacją. Nauczyciele będący do dyspozycji rodziców udzielali odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, a także zapoznali  rodziców ze sposobami przygotowania dziecka do przedszkola.

Wesołe zabawy, piosenki i kolorowe zabawki pomogły dzieciom przełamać nieśmiałość i wywołać uśmiech na twarzy.

Teraz życzymy maluszkom dużo uśmiechu na buzi podczas przekraczania progu przedszkola, a rodzicom wytrwałości w tych pierwszych trudnych dniach adaptacji w przedszkolu. Z dnia na dzień będzie coraz lepiej.

                                                                                                                             Napisała: Alina Kasperska