20 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie  z Panią Ewą Kołodziejczyk, autorką serii książek dla dzieci pt.  „Cziczi Jaszczurka z Karaibów” , „Jaszczurka Cziczi i magiczna podróż w czasie”. W trakcie spotkana autorka prezentowała swoje książki, opowiadała o historii i motywach  powstania tych książek. Pani Ewa przeczytała fragment książki aby zaciekawić dzieci przygodami jaszczurki, opowiedziała naszym przedszkolakom że powstaje już trzecia część o przygodach jaszczurki ,które będą się działy w naszym mieście. Na zakończenie spotkania autorka rozmawiała z dziećmi oraz chętnie odpowiadała na ich pytania, nasze przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola mogli zakupić książki   z autografem autorki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały wpłacone na konto Fundacji ŻAR SERCA, która wspomaga leczenie i rehabilitację dzieci. Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości, wzbogaciło ich  wiedzę  o procesie  powstawania książki od pomysłu aż do realizacji i  jej wydania.  Spotkanie to  na pewno zachęciło małych czytelników                         i słuchaczy  do  przeczytania książek o przygodach Jaszczurki Cziczi. Napisała: Beata Szumańska