Nasze przedszkole czynnie włączyło się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po 123 latach pod zaborami Polska odzyskała w 1918 roku niepodległość co zostało przez nasze przedszkole godnie uczczone. Najstarsze grupy (5 i 6 latki) przygotowały uroczyste wieczornice, na które zaprosiły dzieci z innych grup, personel przedszkola oraz rodziców. Przedstawienia przygotowane przez dzieci przesycone były patriotyzmem i wzruszyły widzów. Przedszkolaki zaprezentowały znajomość Hymnu Polski (4 zwrotki), pieśni patriotycznych oraz legionowych i wierszy o tematyce patriotycznej. Dzieci znają symbole narodowe i ich  znaczenie w historii Polski i polskiej walki o niepodległość.  Dzieci wiedza już co to jest patriotyzm, niepodległość i jak ważne jest aby o te zdobycze dbać.   Napisała: mgr Beata Słowińska