Jak co roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada na 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Poza Dniem Dziecka, także to święto dostarcza dzieciom dużo radości, kolejną okazję do świętowania, a także przyzwolenie na świetną zabawę oraz czerpanie radości z bycia przedszkolakiem.

          W tym dniu, na wszystkie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach czekało mnóstwo atrakcji oraz niespodzianek. Dzieci spędziły swoje święto w ogrodzie przedszkolnym, gdzie bez reszty mogły się oddać zabawie.  Plac przedszkolny został podzielony na sektory w związku z wytycznymi GIS dotyczącymi pandemii koronawirusa. W pierwszym sektorze przedszkolaki mogły rozwijać swoją sprawność fizyczną, korzystając z różnych sprzętów sportowych. W kolejnej części dzieci mogły rozwijać swoje zdolności artystyczne malując farbami na sztalugach. W dniu przedszkolaka nie mogło również zabraknąć malowania twarzy, tańców, śpiewu oraz jak zawsze kolorowej, dającej masę radości i śmiechu, chusty animacyjnej.

            Na zakończenie i upamiętnienie tego wspaniałego dnia jakim jest święto przedszkolaków każde dziecko otrzymało kolorowego balona  z helem oraz odznakę przedszkolaka na medal. Napisała: Kamila Urbańska