15.09.2020 roku obchodziliśmy w Naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.

Obchody Dnia Kropki w naszym przedszkolu zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc własne znaki. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki. Następnie wszystkie grupy spotkały się na podwórku przedszkolnym, gdzie był kącik sportowy, plastyczny, taneczny, każdy mógł wybrać sobie coś co go interesuje.

Tego dnia, wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania ozdobione kolorowymi kropkami. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od 2008 roku w 108 krajach. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.  Napisała: Joanna Bielska