29 Finał WOŚP

Oj działo się, działo…

Jeszcze rozbrzmiewają ostatnie takty 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a my już spieszymy donieść o jego wspaniałym rezultacie.

31 stycznia 2021 roku ogromne serca naszej Małej Przedszkolnej Społeczności – kochanych Dzieci, cudownych Rodziców, wspaniałych Darczyńców, Sponsorów (Pracowników Urzędu Miasta Żary, Firm i Przedsiębiorców) oraz naszych Przyjaciół i Sympatyków (czyli wszystkich, którzy z nami zagrali!) – zabiły jednym, równym rytmem. Graliśmy i zbieraliśmy pieniążki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. I w myśl Jurka Owsiaka -  graliśmy z głową! Cała impreza odbyła się w reżimie sanitarnym, co wcale nie umniejszyło jej zasięgu. Większa część odbyła się na placu przedszkolnym. Tam sprzedawaliśmy ciasta, chleby i desery owocowe, przygotowane przez najwybitniejszych piekarzy i cukierników – Rodziców naszych przedszkolaków. Tutaj również odbyły się licytacje. Jak zwykle wspierał nas Balonowy Świat, dzięki któremu mieliśmy ciepłe i wygodne miejsce do tego przedsięwzięcia. Można było także, napić się gorącej kawy, herbaty oraz kupić popcorn, watę cukrową i kolorowe balony. Na parterze przedszkola znajdował się sklepik z gadżetami orkiestrowymi. Najważniejsza część, czyli Koncert Finałowy w wykonaniu przedszkolaków – został wcześniej nagrany i rozesłany do Rodziców. Na potrzeby tego wyjątkowego Finału, powstała pandemiczna wersja piosenki pt. „To my…Przedszkole nr 3” ?. W miasto z naszego sztabu, ze skarbonkami wyruszyło 45 Wolontariuszy. Przedszkolne „puszki” – dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców naszych przedszkolaków (obecnych, byłych i zapewne przyszłych ?) stanęły w żarskich i okolicznych firmach i przedsiębiorstwach.

A wszystko to dało zapierającą dech w piersiach sumę, o której nie śmieliśmy marzyć!!!

 

ABSOLUTNY REKORD!!!

53 430,20 Zł + 238,32 EURO

 

            W związku z powyższym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wszystkim pięknie podziękować… za trud, zaangażowanie, za serce…

 

                                                                       Dyrektor i pracownicy

Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach

 

SIEMA!!!

 

                              Anna Czarnecka